Çağdaş Enez Gazetesi Resmi İnternet Sitesidir.

Enez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Hamle Sırası Enez’de” Satranç Turnuvası Büyük İlgi Gördü

Enez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen“Hamle Sırası Enez’de” Satranç turnuvası sona erdi.

Türkiye Satranç Federasyonu Edirne İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan Enez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Hamle Sırası Enez’de” Satranç Turnuvası için 3 farklı kategoride 85 kişi başvuru yaptı. 25 Şubat Cumartesi günü saat 09.30 – 10.00 saatleri arasında yapılan kayıt kontrol sonrasında 63 sporcu kesin kayıt yaptırarak yarışmaya katıldı.

Katılım kategorilere göre şu şekilde oldu:

Küçükler: 42  Yıldızlar: 16  Genel: 5

Saat 10.30’da başlayan turlar gün boyunca sürdü ve çekişmeli maçlara sahne oldu. Turnuvanın açılış hamlesini yapan Enez Kaymakamı Sayın Elif Canan Tuncer ERSÖZ tüm sporculara başarılar diledi.5 tur oynanan turnuvanın sonucunda küçükler, yıldızlar ve genel kategoride dereceye giren sporculara nakdi ödül, madalya ve tüm sporculara katılım belgesi verildi. Enez’li sporculardan 18 kişi madalya almayı hak etti.

Enez İlçe Milli Eğitim Müdürü Vedat UZUN: “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman ilçemiz ve öğrencilerimiz için buna benzer faaliyetlerin destekçisi olduk. Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. Bunun bilincinde olarak çocuklara yönelik sosyal etkinlikler yapmaya gayret gösteriyoruz. Bundan sonra da bu etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kaydetti.

Turnuvaya Katılımın yoğun olmasının kendilerini memnun ettiğini aktaran Turnuva Direktörü Umut Güney, çok güzel bir turnuva olduğunu ifade etti. Turnuva ile ilgili detayları enezsatranc.wordpress.com adresinden öğrenilebileceğini dile getiren Güney turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.