Çağdaş Enez Gazetesi Resmi İnternet Sitesidir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Yeni Anayasa İstişare Toplantısı yapıldı

İstanbul Üniversitesi Sosyal Tesislerinde gerçekleşen 400 kişinin katıldığı toplantıya Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı ve Belediye Meclis Üyeleri,  Enez Ak Parti İlçe Başkanı Nedim Uzun ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, , İl Genel Meclis Üyesi Adnan Vural, Edirne Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe ve İl Yönetim Kurulu,  İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Meriç Belediye Başkanı Nihat Yörük, Karpuzlu Belediye Başkanı Ufuk Atalay, Ak Parti İpsala İlçe Başkanı Turhan Girgin ve Yönetim Kurulu ve vatandaşlar katıldı.

Toplantı öncesi misafirler için Enez Belediye Başkanlığı ve Ak Parti İlçe Yönetimi tarafından kahvaltı düzenlendi. Toplantı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ak Parti İl Yönetimi tarafından slaytlar eşliğinde 16 Nisan’da gerçekleşecek olan Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandumu hakkında sunum yapıldı.

Enez Belediye Başkanı Ecz. Abdullah Bostancı Enez’de gerçekleştirilen icraatlar ve Nisan ayında gerçekleşecek Referandum ile ilgili katılımcılara bilgiler verdi.

Ak Parti İlçe Başkanı Nedim Uzun iktidar partisi olmanın Enez’e kazandırdıkları, Enez ve köylerinde gerçekleştirilen hizmetler, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Anayasa Değişikliğinin önemi üzerine konuşma yaptı.

Toplantıda İstikrar, istiklal ve istikbal için Referandum ‘da ‘’Evet”  vurgusu yapıldı.