Çağdaş Enez Gazetesi Resmi İnternet Sitesidir.

CEVAP VERİYORUZ !!!

Sayın Ulaş Demiray’ın anlamak gibi bir derdi yok. Ama bizim vatandaşlarımıza doğruları anlatmak gibi bir derdimiz ve bir sorumluluğumuz var. Vatandaşlarımıza bu konu da bir terazi sunmak gerçekleri gerçek ölçülerle tartma imkanı yaratmak gibi bir görevimiz var. Bazı başarılara imza atılırken; birilerinin bu başarıları kolayca karalamalarına izin veremeyecek kadar çekilmiş bir zahmetimiz, bir alın terimiz var.

Devredilen borç derken her ne kadar kendisi anlamak niyetinde olmasa da; ortada gökten zembille inmeyen, Başkanın seçimi kazandığı gün yanında getirmediği bir borç var ortada. Sayın Başkan 8 Ağustos 2002 tarihinde görevden ayrıldığında Belediye’nin borcu olduğunu iddia ediyorsanız; buyurun Ziraat Bankası orada! İnceleyiniz bakalım! Bunun dışında 30 Mart 2014 te Sayın Başkan göreve geldiğinde belediyenin kapısında dikilen haciz görevlilerini nereye saklasak da görülmese değil mi? Görevi devir ederken borçlu mu devretmiş? Ayrıca Sayın Başkan görevden ayrıldıktan sonra o dönem belediyeye ait olan arazilere ne oldu?

Bu halk için alınmış hizmet araçlarına ‘’TIR MIR’’ demek maalesef ki şahsına yakışır. Öküz altında buzağı arayabilir. Ama o buzağıyı bu köyde değil;  Başka köyde aramalı! Kendi köyünde mesela!

MARİFET İLTİFATA TABİDİR!

Anlamayan dinlemeyen hatta bu konuda sınır tanımayan garip bir özelliği de var bu şahsın; Sayın Başkan Kum Yıkama, Eleme,  Ayrıştırma ve Taş Kırma Tesisi için sürekli Beton Fabrikamızın arka bahçesi diyor. Hatta Bu Tesisisin tabelasında da kocaman ‘’tesis’’yazıyor. İcraatlarla ilgili kitapçığa bakarsanız orada da Kum Eleme ve Yıkama Şantiyesi yazıyor. Evet! Sayın Başkan bazen fabrika diyor. Ama onun sandığı gibi kelime oyunu yapmak derdinde değil. O kadar basit hesapları da yok. Lakin bir şeyler başarmış olmanın gururu var. İyi niyetlilerin, Enez’i gerçekten sevenlerin bu konuda iki çift sözü var sadece; Helal hoş olsun. Hakkıdır’ ‘’

Evet! Gurur duymakta yerden göğe hakkıdır! Doğru bir şeyler yapmakla övünüyor. Ya kötü bir şeyler yapmakla övünenlerden olsaydı?

Kumsalın temizlenmesi için 40-50 bin TL’lik aracın alınamadığından bahsediyor. Oysa o araç alınamıyor değil! Alınmıyor! Zamanı geldiğinde oda alınacak! Ayrıca bu sene sezon başında kumsal temizlendi.

Doğal Gaz konusunda gülüyormuş bu şahıs. Güler! Çünkü Doğal Gaz için Ankara’da EPDK ile yapılan görüşmeden haberi yok. GAZDAŞ’ın Genel müdürleriyle Enez Belediyesi’nde yapılan toplantılardan haberi yok. Bu konuda bir alın teri yok. Hatta öyle bir derdi de yok. Lakin son gülen iyi güler!

Günü geldiğinde bu zatı selametle uğurlayacağız diyor! Hangi sıfatla? Bir parti lideri ya da üyesi olarak mı? Ya da bu memlekette doğmuş büyümüş biri olarak mı? Ya da Enez’le uzaktan yakından alakası olmayıp; Enez’i sever gibi gösterip insanları kendi fikirleri doğrultusunda kullanmak için yalandan dolandan, dernek kurmaktan sevimli görünen ama samimi olmayan her türlü faaliyetten kaçınmayan ve hiçbir sıfata sahip olamayan biri olarak mı?

Milli olamıyorsun!

Farkında mısınız? Avrupa devletleri Türkiye’de ne zaman güzel bir iş, önemli bir icraat yapılsa hemen saldırıyor! Türkiye’de de birileri buna alkış tutuyor.  Aynı durumların Enez’de de yaşanıyor olması garip değil mi?

‘’Para yok’’ diye yapılamayan 30 icraatı soruyorsun? Dinle o zaman!

EĞRİSİYLE DOĞRUSUYLA YAZIYORUZ!

1-ARAÇ PARKININ HİZMET VERİR HALE GETİRİLMESİ: Şu an Enez Belediyesi Araç Filosu çoğunluğu 2016 model sıfır km araçlardan oluşan toplam 33 adet araca ulaştı!

2-BETON SÜRÜNLERİ VE BETON SANTRALİ FABRİKASININ KURULMASI: Bu fabrikada kuruldu ve son sürat üretime devam ediyor. Hem Enez’in içine hizmet için üretiliyor hem de Enez dışına ürünlerimiz satılıyor! Ziyarete açık!

3-TOPRAK YOLLARIN KİLİT TAŞ İLE KAPLANMASI: Gerek Enez merkezde gerekse sahil kısmında yol yapımı devam ediyor. Sadece biraz bakmak ve de görmek lazım.

4-BALIK FİGÜRLÜ HAVUZ YAPIMI VE ÇEVRE DÜZENİ: Enez’in tam ortasında bu havuzu görebilirsiniz. Ve çevre düzenlemesi kapsamında şu an Cumhuriyet Meydanı Bazalt küp taş ile kaplanıyor.

5-YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLUNUN YAPTIRILMASI: Şuana kadar bu yolun Kral Kızı Bazilikasına kadar olan kısmı tamamlandı. Bu ay itibariyle 2. Etaba başlanıyor.

6-SAHİL DİNLENTİ YERİ VE ÇOCUK PARKI DÜZENLEME İŞİ: Enez Altınkum sahilinde kısa bir yürüyüş yaparsanız; hepsini yerinde görmeniz mümkün.

7-PLATİN DERE VE ASKER KAYNAĞI DERELERİNİ ISLAHI:Her iki derenin de ıslah çalışmaları tamamlanmış ve bundan sonraki adımda çevre düzenlemesi olacaktır.

8-SU HATLARININ YENİLENMESİ VE YENİ KUYULAR AÇILMASI: Su hatları yenilendi ve yeni su kuyuları açıldı.

9-LİMAN ALT YAPI DÜZENLEME İŞİ: Limanın alt yapı düzenlemesi tamamen bitti. Buyurun yerinde görün.

10-ÇATALTEPE MAHALLESİ SU VE KANALİZASYON HATTI: 10bin kişiye 50 yıl yetecek kapasitede su hattı tamamlanmış, kanalizasyon hattı tamamen bitirilmiştir. Şu an sırada Çataltepe mahallesinin kilit taş ile kaplanmasına geçilecektir.

11-İFTAR YEMEKLERİ: 2016 Ramazan ayı boyunca her gün iftar yemekleri düzenlenmiş ve halkın yoğun katılımı sağlanmıştır!

12-PAZAR YERİ PROJESİ: Pazar yerinin projesi hazır! Beklemesinin tek sebebi ise belediyemizin geçmiş dönemlerden kaynaklanan mali sıkıntı çekiyor olmasıdır.

13-KUM YIKAMA, ELEME, AYRIŞTIRMA VE TAŞ KIRMA TESİSİ: 2016 yılında faaliyete girmiş. Şu an üretime devam etmektedir! Elde edilen ürün beton fabrikamızda kullanılıyor. Bunun dışında diğer illere ve ilçelere ürün satışı devam ediyor.

14-ÇEVRE DÜZENLEME PROJESİ:2016 Eylül ayı itibariyle bu süreç başlamış ve 1 sene içinde sonuçlanacaktır!

15-YENİ HİZMET BİNASININ YAPILMASI: Arkeolojik kazı çalışmamalarının devam etmesi sebebiyle gecikme yaşanıyor. Fakat iptali söz konusu değil!

16-İ.B.B BAŞKANI KADİR TOPBAŞ PARKI: Parkın yapılacağı alan şu anda dolgu malzemesi ile dolduruluyor. Süreç devam etmekte. İptali söz konusu değil!

17-KALE VE KALE İÇİNDEKİ FATİH CAMİ RESTORASYON PROJESİ:2016 yılı itibariyle restorasyon çalışmaları başlamış ve şu an kale içinde restorasyon çalışmaları hızla devam etmektedir.

18-İŞKUR: Bu proje kapsamında 300 haneye iş imkanı sağlanmıştır.

19-İLÇEMİZDE MÜZE AÇILMASI: Süreç devam ediyor.

20-TURİZM MESLEK YÜKSEK OKULU AÇILMASI: Geçen ay bu konuda bir girişimde daha bulunulmuş; Enez Belediye Başkanı, meclis üyeleri, stk lar, her partiden temsilciler ile Trakya Üniversitesi’nde Üniversite Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile toplantı düzenlenmiş ve olumlu mesajlar alınmıştır.

21-YENİ MODERN HASTANE YAPIMI: Enez’in yeni devlet hastanesini Enez’in çıkışında benzin istasyonunun karşısında görebilirsiniz. Hastanenin inşaatı bitmek üzere!

22-TOKİ KONUTLARININ YAPILMASI: Bu konuda da başvurular sürüyor ve şu an itibariyle 1000 kişiyi geçti. Uygun olan arazi belirlendikten ve resmi işlemleri tamamlandıktan sonra yapımına başlanacak.

23-DOĞAL GAZ PROJESİ: Bu konuda Ankara’da EPDK ile ve Enez’de Enez Belediye Başkanlığı’nı ziyaret eden DOĞAL GAZ yöneticileri ve genel müdürleri ile toplantılar yapılmıştır. Süreç devam ediyor.

24-ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞINDAN YER TAHSİSİ TALEBİ: Süreç devam ediyor.

25-ENEZ MERKEZ VE SAHİL KESİMİNDE TURİZM TANITIM VE DANIŞMA BÜROLARI AÇILMASI: Biri Enez merkezde diğeri sahil kesiminde olmak üzere 2 adet turizm tanıtım ve danışma büroları açılmış olup şu an faaliyettedir.

26-ARITMA TESİSİ DERİN DEŞARJ BÖLÜMÜNÜN YAPTIRILMASI: Süreç devam ediyor. Gecikme sebebi mali yetersizlik.

27-HALK EĞİTİM KURSLARI: Bu yıl içerisinde çini ve çömlek kursları başlatılacak.

28-ENEZ AV VE BALIK FESTİVALİ: 2017 yılında yapılması için meclis karar alınmıştır!

 

ENEZ’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞ YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARI İLE İLGİLİ BANA BİR MASAL ANLAT DEMİŞ;

Hayır! Bizim masalla, hikaye ile işimiz yok! Gerçekleri anlatalım ki herkes bilsin!

Eski bayramlara özlem duyulduğu bir gerçek! Fakat siz bu gerçeğin neresindesiniz bir bakalım;

Enez’in Kurtuluş Bayramında ‘’Barış ve Özgürlük Günü Sofrası’’ da ne oluyor? Enez’in Kurtuluşu’nda Enez’in Kurtuluş Yemeği yenir! Kimse de buna yasak getirmez! Ama bu zatın ‘’Barış ve Özgürlükten’’ kastını anlamayan kalmadığına göre; bu yemeğin neden yasaklandığı konusunda da fazla zaman kaybetmeye lüzum olmasa gerek! Ayrıca o zamanlar düzenlenen yemekleri çok özlüyorsanız; barış ve özgürlük sofrası adlı safsata yerine, şaraplı gırnatalı şovlar yerine adam gibi bir kurtuluş yemeği düzenlersiniz. Herkes gelir!

Chp Edirne Milletvekili Sayın Erdin Bircan’ın Kurtuluş Bayramı’nda yaşattığı o kötü anı vatandaşlarımıza evirip çevirip yalanlara dolayıp anlatmak ta neyin nesi? Öncelikle Sayın Bircan’ın 1 dakika sürdüğünü iddaa ettiği o sunumda Çanakkale ve Kurtuluş Bayramı’na ayrılan zaman 1 dakika değil 2 dakika sürmüştür ve videonun toplamı zaten 8 dakikadır. Ayrıca bu bilgi gerek Belediyemizin Halka İlişkiler ve Basın Departmanının kayıtlarında gerekse diğer yerel basının kayıtlarında mevcuttur. Kurtuluş Bayramı’nda bir de Atatürk karşıtlığı yalanı var! Kısa ve öz; Gösterimin yapıldığı standta ki büyük poster Atatürk’e değil de kime aitti? Sayın Bircan’ın konuşması engellendi deniliyor! Konuşması mı protestosu muydu engel konulan? Bir milletvekilinin milletin kurtuluş bayramında sebebi ne olursa olsun MİLLETİ ORTADA BIRAKIP ÇEKİP GİTMESİ hangi akla mantığa sığmayan bir sebeple açıklanabilir?

Kurtuluş Bayramında Enez’de ilk defa dev ekran sinevizyon gösterisi yapıldı. Yazdınız mı? Hayır!

Türk Hava Kurumu’nun düzenlediği paramator uçaklı yamaç paraşütü gösterisi vardı. Yazdınız mı? Hayır!

Enez Belediyesi’nin 33 adet aracı geçiş yaptı. Onu zaten yazmazsınız!

GENÇLERİMİZE KÖTÜ ÖRNEK OLAMAYACAKSINIZ!

Kinle, nefretle, kıskançlıkla, yalanla, dolanla dolu siyaset anlayışınla gençlere kötü örnek olamayacaksın!

Bu memleketin evlatları size asla prim vermeyecektir!

Son olarak birde Camiyi kiliseye çevirme konusu çıkardınız ki içler acısı. Ayasofya 1456 yılından beri Fatih Cami olarak Türk Milleti’nin mabedi ve egemenlik sembolüdür ve öylede kalmaya devam edecektir. Sırf ekonomiye katkı olacak diye burayı kiliseye çevirmeye kalkmak akla mantığa hiçbir etiğe uymaz. Hele bu konuyu gerekirse Unesco’ya ve uluslar arası kuruluşlara kadar taşırız demek bu millete ihanetten başka bir şey değildir. Bu milletin değerlerine saygı duymayı öğreneceksiniz.

TSK’yı kullanıp yazıda bir de öne çıkma çabası var ki; PİLİ BİTMEK ÜZERE OLAN SAATİN YELKOVANI MİSALİ! Ki siz Enezlilerden asla destek görmediniz ve göremeyeceksiniz!

Velhasıl kelam; Sayın Demiray!

Çok iyi biliyoruz ki; Asla anlamayacak, anlayamayacak ve anlamak istemeyeceksiniz!

Derdimiz ne sizinle kavga etmek, ne de bu güzel insanların vaktini almak!

LAKİN AT İZİYLE İT İZİNİ BİRBİRİNDEN AYIRMAK!

BU MEMLEKETİN GÜZEL İNSANLARINI DOĞRU BİLGİLENDİRMEK…

ÇAĞDAŞ ENEZ GAZETESİ